Globálne ohlupovanie

Je nad slnko jasnejšie, že všeobecne prijímaná dogma o globálnom otepľovaní je nevedecké tvrdenie úplne rovnako ako téza opačná, teda, že sa globálne neotepľuje. Vedecky poctivé je povedať, že to vlastne nevieme vedecky dokázať. Alebo inak: dokázať vieme aj jedno aj druhé.

c3headlines.typepad.com/Hystérie okolo Trumpovho rozhodnutia však ponúka pár zaujímavých pohľadov. Jednak tie, ktoré ponúka Daniel Kaiser vo svojom článku Bravo Trump, teda že aj keby sa skutočne splnili závery Parížskej dohody, tak by sa za cenu stoviek miliárd dolárov podarilo znížiť oteplenie o NEMERATEĽNÝCH 0,12 °C, že podľa jedného modelu sa vlastne od roku 1998 merateľne neoteplľuje, že vlastne ide o pokračovanie pokrokárskeho zachraňovania sveta ľavičiarmi všetkých druhov.

U toho posledného sa zastavím. Prečo vlastne uspievajú mémy ochrany čohokoľvek, od ochrany žien, cez ochranu zvierat až po ochranu planéty? Prečo majú takú úžasnú šancu na replikáciu do gaussovej normy mozgov? Odpoveď treba hľadať v nich, v tých mozgoch, v ich vrodenej štruktúre.